Nevážne o rodovej nerovnosti

Autor: Iveta Rajtáková | 14.3.2011 o 8:17 | (upravené 14.3.2011 o 8:28) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  1353x

                   Upozornenie: Tento článok obsahuje iróniu, v koncentrácii, ktorá môže u niektorých menej odolných jedincov vyvolať životu nebezpečnú alergickú reakciu. Ak sa rozhodnú čítať ďalej, autorka nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu, ktorá im tým vznikne.

                 Rušná ulica v centre mesta. Na okraji chodníka stojí žena v červenom. Žena chce prejsť cez cestu. Pozrie na jednu aj na druhú stranu a vidí nekonečný prúd áut.                           

                Žena je bezradná. Bezradnosť a zraniteľnosť touto osudovo zložitou situáciou sa jej čoraz zreteľnejšie črtá na tvári. Žena celkom zjavne potrebuje pomoc. Pomoc muža. Rozhodne sa ju hľadať u vodiča najbližšieho auta. Letmo odhadne vzdialenosť  a urobí opatrný krôčik do cesty. S jednou nohou v čižme s dvanásťcentimetrovým opätkom na ceste, s druhou na chodníku, obráti svoju blonďavú hlavu k prichádzajúcemu autu. S výrazom zranenej srny čaká na to, či môže urobiť aj druhý krok. Môže. Auto už neprichádza. Stojí. Za ním pribúdajú každou sekundou ďalšie. Muž, hrdina, ktorý práve zachránil ženu v červenom pred žalostným osudom niekoľkominútového bojazlivého prestupovania na okraji chodníka, sa naširoko usmieva a rukami - nohami pobáda ženu, aby pokračovala ďalej. Žena obdarí muža vďačným úsmevom, potrasie ešte raz  blonďavou hlavou a precupitá  cez cestu.

                  Žena je poniektorými považovaná za besnú feministku. Poniektorí sa jej boja. Občas sa pohorší a občas pobaví nad smiešnym, mužsko - ženským videním sveta. A občas potrebuje prejsť na rušnej ulici cez cestu.....             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?