Ako z iného sveta

Autor: Iveta Rajtáková | 27.6.2011 o 8:45 | Karma článku: 5,74 | Prečítané:  968x

                    Nadávame, na čo príde. Hádame sa o „vážnych" aj nevážnych veciach. Mnohí pri každej príležitosti nezabudnú pripomenúť, aké je to Slovensko bezvýznamné a provinčné A neuvedomujeme si, ako sa pri tomto nadávaní, hádkach a polemikách, meníme.

                  Pred časom som po rokoch videla znovu jednu, či dve časti zo seriálu zo sedemdesiatych rokov Straty a nálezy. Poniektorí z nás si ešte pamätajú na Milana Kňažka, ktorý sa vtedy ešte nepotreboval strihať strojčekom s nadstavcom č.1, aby nebolo vidno, že si už pomaly strihať nemá čo, a Magdu Vášáryovú, v čase, keď ešte nemusela hovoriť, že tých pár kíl nadváhy má, pretože ich mať chce. V piatich dieloch seriálu sa filozoficky prebuľkali k tom, čo bolo jasné už od začiatku Teda, že chcú spolu spať. Samozrejme, to všetko s odstupom a nadhľadom socialisticko-realistických intelektuálov. Dej sa odohrával na pozadí života nemocnice, kde Milan Kňažko, ako doktor Oberuč, doktoroval.

                 A teraz to príde. Lekári, riešiaci zároveň zdravotné, osobné, finančné, aj ľúbostné problémy svojich pacientov, prednášajú tým istým pacientom všetky tie hlbokomyseľnosti o jedinom zdraví, s cigaretou v ruke ! V doktorskej izbe, aj v izbe pacienta, pri posteli ktorého si už smrtka ostrí kosu. Všade.

                 Dívala som sa, a takmer som neverila. Ako z iného sveta. Panebože, toto bolo naozaj niekedy možné?     

                 Predvčerom sa mi podarilo náhodou vidieť českú verziu program Ano, šéfe ! Zhodou okolností naozaj len vidieť, a nie počuť. Dojem bol o to silnejší. Grimasy kata všetkých fušeráckych reštauratérov.....a zábery na jedálny lístok, z ktorých boli aj mne jasné hrubé gramatické chyby v češtine a - teraz to najlepšie - reštaurácia, v ktorej sa čašníčka nesúca taniere s jedlom, prepletá pomedzi fajčiacich hostí.

                 Dívala som sa, a takmer som neverila. Ako z iného sveta. Panebože, toto je naozaj ešte niekde možné?

                Nadávame, na čo príde. Hádame sa o „vážnych" aj nevážnych veciach. Mnohí pri každej príležitosti nezabudnú pripomenúť, aké je to Slovensko bezvýznamné a provinčné. A neuvedomujeme si, ako sa pri tomto nadávaní, hádkach a polemikách, meníme.

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Real Madrid v šlágri remizoval s Barcelonou, gól strelil v úplnom závere

Otvárací gól strelil Luis Suárez, vyrovnal obranca Sergio Ramos.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.

SVET

Ako Trump za pár dní nahneval dve jadrové mocnosti

Trump sa pustil do telefonátov so svetovými lídrami.


Už ste čítali?