Nájdi rozdiel alebo: Ktorá novela vyrieši toto?

Autor: Iveta Rajtáková | 2.11.2011 o 10:11 | (upravené 2.11.2011 o 10:33) Karma článku: 9,96 | Prečítané:  1435x

               Na úvod jednoduchá úloha. Máte k dispozícii dva obrázky. Pretože rozdielov je na nich veľa, ponúkam pomôcku: Sústreďte sa na autá, konkrétne na ich kolesá. Teraz by to už malo byť ľahké.

harrods.jpg

 autor : dailymail.co.uk

 

parkovanie1.jpg

 Košice, námestie Osloboditeľov

 

          Ak tipujete, že podstatný rozdiel spočíva v tom, že na hornom obrázku majú autá na kolesách „papuče" a dolnom nie, zaradili ste sa medzi úspešných riešiteľov tohto hlavolamu.

           Ja len doplním, že na prvom obrázku sú autá čerstvých majiteľov slávneho obchodného domu Harrods v Londýne. Zrejme presvedčení o tom, že si s obchodným domom kúpili aj ulicu, nonšalantne zaparkovali svoje tátoše tak, aby to mali do svojho obchodíku najbližšie. Po návrate z inšpekcie najnovšieho prírastku do klenotnice rodinného majetku  pravdepodobne pochopili, že najbližšie neznamená vždy najlepšie.

           Druhý obrázok je z týchto dní. Z Londýna sa prenesme  do Košíc. Aj  to je pekné mesto. Ľudia pracujúci, riadiaci, organizujúci stavbu Auparku na Námestí Osloboditeľov parkujú svoje autá tam, kde to majú najbližšie. A nikto im nevysvetlí, že to nie je najlepší nápad. Ťažko vyrátať, koľko zákazov a príkazov zákona o cestnej premávke porušili. Na mieste kde je státie zakázané, v odbočovacom pruhu, tvoriac prekážku plynulosti cestnej premávky. V tesnej blízkosti križovatky na Palackého ulici, kde sa nie tak dávno stala tragická dopravná nehoda, ktorá otriasla nielen Košicami. Po ulici prejde každý deň niekoľko desiatok policajných áut.....

           Včera s veľkou pompou vstúpila do platnosti novela zákona o cestnej premávke.  Ak to takto pôjde ďalej, o pár rokov možno Slovensko vystúpi zo všetkých medzinárodných organizácii, kde je podmienkou členstva zákaz trestu smrti a zákaz ponižujúcich a mrzačiacich trestov. Potom sa možno dočkáme toho, že za prekročenie rýchlosti o 3 kilometre bude hroziť amputácia predkolenia, za 10 kilometrov celej dolnej končatiny. Tým „obyčajným" vodičom. Tým, pre ktorých zákony platia. Lebo, ako je nepochybné, sú aj iní. Bez akejkoľvek formálnej, ale o to širšej imunity.

            V praxi to potom vyzerá tak, ako keď som aktívne a naivne oznamovala na polícii hromadné páchanie dopravných priestupkov. Aj tak úzka ulica, na ktorej, samozrejme, platil zákaz zastavenia bola zaprataná odstavenými autami ľudí pretvárajúcich hotel Slovan na hotel Doubletree by Hilton. Vtedy som sa dozvedela, že policajt nemusí odhaľovať priestupky, ani vyvodzovať zodpovednosť za ich porušenie. Všetko mi osvetlila veta:

               „A kde majú parkovať?"

               Pred časom (http://rajtakova.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=222826) som sa zmienila o dopravnom obmedzení v Košiciach v súvislosti  s výstavbou Auparku. Na otázku o tom, ako postupovať, aby sme mohli na ulicu, kde bývame prísť autom rovnakou cestou ako autobusy MHD, nám policajt mimoriadne „zdvorilo" odporúčal kúpiť si mikrobus. Takto poučenej mi napadla  ďalšia otázka:

               Kto a čo si kúpil, aby mohol takto parkovať?  

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?