Hanbia sa dobrovoľníci?

Autor: Iveta Rajtáková | 13.4.2012 o 9:56 | Karma článku: 6,72 | Prečítané:  1424x

        Deň narcisov. Hádam najznámejšia verejná zbierka. Už o šiestej ráno sa redaktor akejsi televízie na obrazovke žltil narcisom. Na ceste z domova do práce, ktorá mi trvá asi päť minút, som narazila na tri skupiny dobrovoľníkov so žltými schránkami a vreckami drobným kvietkov. Ani jedna z nich odo mňa nič nepýtala.

         Spomenula som si na zážitok z Londýna. Mladík, vo veku  dobrovoľníkov narcisových, zbieral peniaze na akúsi charitu. Jeho nebolo možné obísť. Akurát tak preplaziť sa kanálom a hanbiť sa za to, že ste kreatúra, ktorá na taký bohumilý účel neprispeje a nechá chudobné deti bez pomoci. Ešte dlho po tom, čo sme ho minuli k nám doliehali jeho výkriky, že „every penny helps".

         Dnes prejdem Hlavnou ulicou ešte raz. Určite narazím na na ďalšie skupinky dobrovoľníkov narcisových. Zrejme nakoniec rezignujem a iniciatívne odchytím niektorú z nich. Možno by do budúcna stálo za to porozmýšľať nad tým, aby v deň zbierky boli jednoducho v určitých vzdialenostiach na frekventovaných miestach umiestnené schránky. Len.... aký dôvod by potom malo toľko detí na to, aby sa ulialo zo školy?       

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?