Bieda

Autor: Iveta Rajtáková | 2.5.2012 o 8:54 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  1037x

       Hlad má veľké oči. Ten môj má priam vlčie okále. V stánku s rýchlym občerstvením si kupujem hneď dva vegaburgery. Jedným z tých vyhladnutých očí sledujem svoje nepredpisovo zaparkované auto a druhým predavačku, ktorá nenáhlivo balí do papiera s  červeno-bielymi štvorčekmi dve žemle a k nim prisype zopár hranoliek. Jeden zabalí do mikroténového vrecka, do druhého sa pustím, len čo si v aute zapnem pás.  

       Zo žemle trčia kúsky vyprážaného karfiolu, šampiňóny, kúsky červenej kapusty, kdesi v útrobách sa skrýva kukurica, a to všetko je hojne poliate tatárskou omáčkou. Po každom súste skontrolujem, či sa niečo z toho neocitlo na mojich šatách. Neuveriteľné, prvú žemľu mám za sebou a ešte stále nevyzerám ako prasa. Pomaly začínam mať dosť, keď rozbalím mikroténové vrecko s rovnakým obsahom. Ešte zopár súst a v mikroténovom vrecku končia dva papierové obrúsky, štvorčekované obaly aj nahryzený nevábny zvyšok môjho obeda - roztlačený zvyšok karfiolu, zafarbený naružovo kapustou, zrnká kukurice a huby, to všetko zmiešané do jednej masy bielou omáčkou. Mikroténové vrecko putuje do koša na ulici. Posledný pohľad na moje šaty - bez fliačika. Môžem vojsť do kancelárie a tváriť sa ako civilizovaný človek.

         Keď sa po niekoľkých hodinách odchádzam z práce, moje cesta vedie popri smetnej nádobe, v ktorej skončili zvyšky môjho jedla. Po niekoľkých krokoch si uvedomím, že na chodníku predo mnou leží niečo povedomé. Červeno-bielo štvorčekovaný papier. Za ním jeden biely obrúsok, znovu štvorčeky a ďalší obrúsok. Odmietam  uveriť tomu, čo je zjavné a vrátim sa k odpadkovému košu. Moje mikroténové vrecko s odpudzujúcim obsah v ňom už nie je.

       Vraciam sa opäť po stopách svojho obeda a vrecko zazriem ležať na trávniku vedľa červeno-bielych štvorčekov. A potom už nič, len zrnko kukurice na chodníku.   

      Popŕcha. Kvapky dažďa mi stekajú po tvári spolu so slzami.

      Pomaly kráčam cestou, po ktorej predo mnou išla bieda.     

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?