List ruským turistom

Autor: Iveta Rajtáková | 13.1.2011 o 8:32 | (upravené 13.1.2011 o 18:10) Karma článku: 11,80 | Prečítané:  2328x

           Škandalózne správanie ruských turistov počas týždňa stráveného v Tatrách prekročilo všetky medze. Poniektorí trápni chudáci dokonca chceli (v Tatrách ! ) zameniť svoje riňavé ruble za naše hodnotné prašule. Na svahoch hulákali, nevedeli lyžovať, jazdili bezohľadne a poniektorí ani neboli triezvi. Niekto by im mal povedať, čo sa od nich v tejto civilizovanej  krajine očakáva. Takže :

          Vážení ruskí turisti,

            práve si všetci s obrovskou úľavou vydýchli, že ste si zbalili svoje švestky a zpod nebotyčných tatranských končiarov, aké v celom šírom svete nenájdete, vrátili na matičku Rus. No čas beží a treba pozerať dopredu, A napriek tomu, že teraz Vás všetci po novinách ohovárajú, predsa len dúfajú, že sa o rok k nám znovu vrátite.

           Aby ste nabudúce menej otravovali a viac platili, mali by ste si zobrať k srdcu nasledujúce rady:

           Peniaze. Evríčka, no môžu byť aj doláče a hlavne veľa. Stalo sa tohto roku, že poniektorí z vás „menej solventní" prišli do tejto Mekky svetového turizmu so svojimi splesnetými rubľami a drzo ich chceli vymeniť za naše vzácne evry. Tak to teda pŕŕŕ ! Si myslíte, že kde ste ? Že niekto je tu na tie Vaše kopejky zvedavý ? Alebo ich nebodaj vyčendžuje za nejaký slušný peniaz ? Si seďte doma, keď ste nesolventní  a sa netrepte k nám. A vymeniť ruble za slovenské koruny ! Ta to jaká trapošina ! Ste z Uralu, analfabeti  ignorantskí ? Nepoznáte  rozlohu,  počet obyvateľov, hlavné mesto, počet okresov, okresné mestá, dejiny od kráľa všetkých Slovákov až doteraz a menu tejto malej VEĽKEJ krajiny ? No jasne, zakapaní Rusi. Máte rok nato , aby ste naštudovali všetko potrebné a bez toho sa tu ani nevracajte. My sme tu všetci veľmi vzdelaní, každý z nás ovláda aspoň tri jazyky, z rukáva na počkanie vysúka všetky členské štáty OSN, vrátane ich hlavných miest, prezidentov a samozrejme meny a dosť nás otravujú takí nevzdelanci ako Vy. My si svoje Tatry šetríme len pre ľudí vzdelaných, a nie pre nejakých zadubených pakov !

             Správanie. Si uvedomte, kde ste. Toto je civilizovaná krajina. Tu všetci rozprávajú tlmeným hlasom, používajú VYBERANÝ slovník, správajú sa zodpovedne, pod vplyvom alkoholu nejazdia ani autom, nie že na lyžiarskom svahu. Všetci používajú prilby pri lyžovaní, pri rozhovoroch sú najčastejšie používanými slovami - „nech sa páči, ďakujem, prosím, smiem ?, ospravedlňujem sa" a také delikatesy. A nie, že Vy hulákate, (ešte aj po rusky, do pána !), neviete sa lyžovať, trepete sa na svah a tam zavadziate. Ak sa to nabudúce nezlepší, zaplatíte a budete sa pozerať, ako sa to v kultúrnej krajine robí.

           A toto je vlastne dobrý nápad. Ako ste už asi pochopili, že my Vás tu až tak veľmi nechceme. My sme národ vyberavý a my nechceme, aby k nám chodil hocikto. Preto k nám nechodí skoro nikto. Ani vy by ste nemuseli. Stačí, ak pošlete svoje prachy a môžete zostať, kde ste a hlavne neotravovať. Zatiaľ nám tento skvelý plán s nikým nevyšiel, pretože nikto nechodí a ani prachy neposiela, ale u Vás, ruských barbarov, to skúsiť môžeme. My budeme spokojní. Budú peniaze aj pokoj.

          A hlavne neposielajte ruble.                                                   

                                                        S neúctou

                                                               Občianka malej veľkej krajiny pod Tatrami    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

SVET

Zeman fauluje Drahoša. Kampaň prezidenta spomína migrantov

Kampaň financuje netransparentný spolok.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?