Nevážne o rodovej nerovnosti

Autor: Iveta Rajtáková | 14.3.2011 o 8:17 | (upravené 14.3.2011 o 8:28) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  1362x

                   Upozornenie: Tento článok obsahuje iróniu, v koncentrácii, ktorá môže u niektorých menej odolných jedincov vyvolať životu nebezpečnú alergickú reakciu. Ak sa rozhodnú čítať ďalej, autorka nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmu, ktorá im tým vznikne.

                 Rušná ulica v centre mesta. Na okraji chodníka stojí žena v červenom. Žena chce prejsť cez cestu. Pozrie na jednu aj na druhú stranu a vidí nekonečný prúd áut.                           

                Žena je bezradná. Bezradnosť a zraniteľnosť touto osudovo zložitou situáciou sa jej čoraz zreteľnejšie črtá na tvári. Žena celkom zjavne potrebuje pomoc. Pomoc muža. Rozhodne sa ju hľadať u vodiča najbližšieho auta. Letmo odhadne vzdialenosť  a urobí opatrný krôčik do cesty. S jednou nohou v čižme s dvanásťcentimetrovým opätkom na ceste, s druhou na chodníku, obráti svoju blonďavú hlavu k prichádzajúcemu autu. S výrazom zranenej srny čaká na to, či môže urobiť aj druhý krok. Môže. Auto už neprichádza. Stojí. Za ním pribúdajú každou sekundou ďalšie. Muž, hrdina, ktorý práve zachránil ženu v červenom pred žalostným osudom niekoľkominútového bojazlivého prestupovania na okraji chodníka, sa naširoko usmieva a rukami - nohami pobáda ženu, aby pokračovala ďalej. Žena obdarí muža vďačným úsmevom, potrasie ešte raz  blonďavou hlavou a precupitá  cez cestu.

                  Žena je poniektorými považovaná za besnú feministku. Poniektorí sa jej boja. Občas sa pohorší a občas pobaví nad smiešnym, mužsko - ženským videním sveta. A občas potrebuje prejsť na rušnej ulici cez cestu.....             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?