Posledná (?) úlitba bábiky, teda bábky

Autor: Iveta Rajtáková | 31.10.2011 o 7:22 | Karma článku: 6,27 | Prečítané:  1321x

         Iveta Radičová považuje otváranie rýchlostnej cesty R1, kde ruka v ruke prestrihovali pásku KDH a SMER, za cestu politických odpustkov, ktoré povyšujú nemorálne na morálne. Čo na to povedať? Nič. Keď sa dosmejeme, utrime si slzu z oka.

         Každý to vie, ale len aby sme nezabudli:  Vláda padla, pretože SAS, vrajkoaličná (ale pri hlasovaní o návrhoch KDH často sa mýliaca) strana, so šéfom, ktorý vraj hrá fér, nezahlasovala za euroval a ani za vládu, ktorú sama spolutvorila. Nepúšťam sa do konšpirácii, kto za to  môže - Dzurinda,  Mikloš,  Fico,  Sulík, či kto vlastne. Ale všimnime si. Nikto neobviní Ivetu Radičovú. Tá je mimo. Úplne mimo. Akejkoľvek možnosti niečo ovplyvniť. SAS jej po jej prejave, tesne predtým, než vláda padne, zatlieska. Kto ju poľutuje? (Takmer) všetci.

          Pripúšťam, že Ivete Radičovej nemožno zazlievať to, že v čase, keď sa nechala vyžrebovať za volebnú líderku SDKÚ nemohla vedieť, o čo vlastne ide. Ale teraz už nevedieť o čo ide, nemôže. Nemôže vedieť, že ako obľúbená bábika, bola len bábkou. Verím tomu, že je ťažké hodiť všetko za hlavu, keď som akožepremiérkou, len  preto, že som konečne pochopila, že ma využili (zneužili by asi bol priliehavejší výraz). Ale nechápem jedno. Teraz, keď už všetko skončilo, opona padla (alebo sa zodvihla?), čo núti Ivetu Radičovú, aby poslušne predvolebne kampaňovala za SDKÚ? Po tom, čo sa SDKÚ a SMER a KDH a MOST-HÍD dojemne zhodli za niekoľko hodín na tom, na čom sa za niekoľko týždňov, či mesiacov nevedeli zhodnúť s SAS, je problémom otváranie niekoľkých kilometrov cesty?

        Rozumiem tomu že bezbrannosť, bezmocnosť a bezhraničná manipulovateľnosť robí z Ivety Radičovej vhodný objekt pre rytierov bez práce, hodnej ich bezhraničných ambícii a ktorí sa bez zaváhania pustili ochraňovať túto dámu pred celým bezcitným svetom. No keď na čele krajiny stojí osoba, ktorá zo všetkého najviac vzbudzuje súcit a prebúdza  ochraniteľské pudy, kto ochráni krajinu?

        Alebo je tu super kšeft? Ty pokampaňuješ za nás teraz, my za teba potom. Potom keď sa bude voliť prezident. Áno, áno. Iveta Radičová ešte nevie, či bude kandidovať. Ale že by ju budúce početné prosby jej verných alebo tých, ktorým je verná do poslednej minúty neobmäkčili?        

        Kto to povedal, že Radičovú sme si EŠTE nezaslúžili? Má pravdu. Toto sme si nezaslúžili.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?