Kto si ešte nekopol do sudcu?

Autor: Iveta Rajtáková | 18.11.2011 o 7:42 | Karma článku: 8,12 | Prečítané:  1999x

               Vy? Alebo vy? Tak to ste asi mimozemšťania, ktorí nikdy v živote neprišli do styku so slovenskou justíciou. Inak by ste vedeli, že je to hnida, skrývajúca sa v ako sneh bielom plášti slovenského charakteru. Trápiaca človeka slovenského, statočného a čestného. Cicajúca z neho to najlepšie.

          Lebo taký človek slovenský, statočný a čestný si občas nevyberie zo schránky poštu. Potom sa čuduje, že mu  príde  správa od exekútora, že má zaplatiť okrem takej drobnosti, akou je vrátenie peňazí za predanú kupónovú knižku v druhej vlne kupónovej privatizácie, aj úroky z omeškania. Napríklad 22 % ročne od roku 1997. Ako to, že mu nikto za 9 rokov nepovedal, že mu úroky pribúdajú! Ako to?! Ako to, že mu každý rok, a ešte lepšie, každý mesiac, nenapísali:

         „Drahý pán XY, váš dlh voči nám prestavuje toľko a toľko. Nechceli by ste to láskavo zaplatiť?"

          Kto môže za to, že namiesto 2000 Sk má zaplatiť 600 alebo viacej eúr? Skorumpovaná slovenská justícia!

          Prenajal si statočný slovenský človek byt a neplatí nájomné, lebo prišiel o dobre platenú prácu? Nemá z čoho? Alebo si zoberie hypotéku. Scenár sa opakuje. Prikáže mu súd vypratať byt? A to je čo za spravodlivosť?! Kto môže za túto, do neba volajúcu krivdu? Skorumpovaná slovenská justícia!

           Prenajali ste byt a teraz vám ten gauner nielen neplatí nájomné, ale nechce sa ani vysťahovať? Dáte to na súd, súd rozhodne a on sa ešte odvolá? Čas plynie, on v byte býva a nevysťahuje sa ani po rozsudku odvolacieho súdu? Už ste zaplatili kopu peňazí na súdnych poplatkoch, a teraz znovu zálohu súdnemu exekútorovi? Za svoj vlastný byt? Toto je všetko vina skorumpovanej slovenskej justície!

            Dospelý a svojprávny slovenský človek popodpisuje s nebankovkou papiere na pôžičku s úrokmi, ktoré si v múdrom dospelom mozgu nevie ani len predstaviť. Keď pôžičku, teda ten chabý zbytok, čo z nej po odpočítaní všetkých poplatkov zostane dostane, zistí, že ju nemá z čoho splácať. A ten skorumpovaný súd mu aj tak povie, že musí platiť!

             Boli ste ručiteľom na pôžičke? Platíte ju za dlžníkov, ktorí sa na to vykašlali a teraz si lebedia ktovie kde? Vy ste sa tiež na to vykašlali a teraz vás naháňa exekútor? Kto za to môže? Skorumpovaná...  

             Požičali ste kámošovi  a on to odtají? Papiere ste nespisovali, lebo ste si verili? Súd váš návrh zamietne, lebo nemáte dôkazy? Alebo čosi vysúdite a kámoš nikde nerobí, ak, tak len načierno, dom má napísaný na deti, vozí sa v aute o akom vy ani len nesnívate, a smeje sa vám do očí, lebo mu exekútor nemá čo zobrať?  Kto za to..? Skorumpovaná...

             Milovali ste a teraz už nie? Z lásky je dieťa? Otec nechce platiť, lebo je chudákom a sám nemá z čoho žiť? Vozí sa na luxusnom aute, trikrát do roka dovolenkuje v krajinách, ktorých názov je ťažké aj vysloviť? Súd mu aj tak určí  minimálne výživné a vy nevymôžete ani to? Kto za to...? Veď viete. Radšej to slovo ani nevyslovíme.

             Milovali ste a teraz už nie? Z lásky je dieťa? A teraz milujete znovu a z lásky je druhé dieťa? A váš plat nevystačí na byt, na deti, na hypotéku zaň, na deti a ich matky? A tie krvilačné beštie od vás aj tak stále chcú výživné? A stále vyššie? A súd vám povie, že 50 eúr na desaťročné dieťa je málo-pramálo? Kto? Vieme kto.

             Boli ste rodina a už nie ste? Nábytok napoly, dieťa napoly. Nedá sa? Prečíta sudkyňa rozsudok a namiesto odôvodnenia neprečíta stanovy Ligy otcov, ale vysvetlí vám, že vaše dieťa nechce byť večným tulákom? Kto?

             Boli ste rodina a už nie ste? Odišiel za inou? Teraz  sa chce stretávať so svojim dieťaťom a tá, za ktorou odišiel, má byť pri tom? Tak to teda nie!  A súd vám aj tak povie, že dieťa nie je len vaše? Skorumpovaná, skorumpovaná...           

             Išiel váš brat cez obec šesťdesiatkou a malé decko bez dozoru mu skončilo pod kolesami? Je trestne stíhaný? Má ísť do basy? Kto za toto môže? Aby poctivý slovenský človek, išiel do basy, keď za nič nemôže? Kto za to môže?

             Vaše dieťa? Skončilo pod kolesami auta? A ten gauner vodič vraj za nič nemôže? Alebo vyviazne s podmienkou? Skorumpovaná, skorumpovaná, slovenská justícia!

             Uznávate pravidlá? Zákazy a príkazy? Ten, kto ich nedodržiava, má byť prísne potrestaný? Len kým to nie ste vy? Potom hľadáte medzery v zákonoch, právnika, aby pomedzi paragrafy vykľučkoval, naťahujete súdne konania a tešíte sa, ak sa vám podarí vyviaznuť čo najlepšie? Kto za to môže?  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?