Ráno s Teleránom

Autor: Iveta Rajtáková | 11.4.2013 o 8:31 | (upravené 11.4.2013 o 16:56) Karma článku: 13,46 | Prečítané:  9874x

       Priznávam s najväčšou pokorou. Dnes ráno som pozerala Teleráno. Aj keď len tri minúty. Ale pozerala. Nikto ma nenútil. Neskočilo mi samo do oka, ako relácie tohto typu známemu nemenovanému blogerovi, ktorý sa dozvie o podstatnom obsahu všetkých nepozerania a odsúdeniahodných brakov na ceste z jednej izby bytu do druhej, majúc pri tom oči tuho zažmúrené.

        Stalo sa to takto: Pred pol siedmou ráno, vo fitku v centre mesta, lapajúc po dychu je vhodné oklamať svoju hlavu, aby venovala menej pozornosti nutkaniu zbaliť sa a odísť. Žuvačka pre oči, v podobe štyroch obrazoviek nie je tým najhorším riešením. Na obsahu vysielania nezáleží. Som si myslela. Na TA3 práve prekladali ranné správy reklamou, na Jojke, skončila repríza Kriminovín. Čo to dávajú vedľa? Niekto tam varí. Niečo sa teda dozviem. V okamihu prepnutia, jedna osoba, o ktorej som usúdila, že je za to varenie zodpovedná hovorí, že pripravila figovú omáčku. Ďalšia osoba, ktorá to tam zrejme moderuje chce ochutnať. Ochutná. Výraz úžasu na tvári osoby-ochutnávačky by nezainteresovanému divákovi jednoznačne indikoval, že ochutnávaná substancia je prinajmenšom všehodžúsom, alebo podobným elixírom, ktorý nielen svojimi účinkami, ale aj chuťou vyrazí dych, zbaví slov a horšou prípade aj života. Po tomto dramatickom okamihu, keď som sa vážne obávala o život osoby ochutnávačky, táto sa predsa len prebrala k životu a vyrazila zo seba : „Á, to je sladučké!" Osoba zodpovedná za varenie vážne prikývla, že áno, že teda naozaj figový dip je sladučký.

          Dráma pokračuje. Osoba in charge of varenie hovorí, že si pripravila, s pomocou iných osôb, zmes kari korenia. Z desiatich druhov korenia.

          „Z desiatich druhov?!?" Je to tu zasa. Osoba, moderátorka od prekvapenia takmer upadla do mdlôb. Pred najhorším ju zachráni osoba variaca. Potvrdzuje, že áno, z desiatich druhov. Neviem, či bol najlepší nápad poskytnúť osobe moderujúcej takúto promptnú pomoc pretože vracia úder zákerne a nečakane: „Z hocijakého?"

          Na TA3 skončila reklama. Kým stihnem prepnúť, zaregistrujem, že teraz prichádza  na rad rozhovor s osobou, ktorá sa už dlhé roky rozpráva s anjelmi...  

          

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zástupca firmy, ktorej zadržali 112 kamiónov: Hľadáte problém tam, kde nie je

Belgické úrady podozrievajú firmu North Sea Express, že vykorisťuje vodičov.

KOMENTÁRE

Môže byť Harabin škodcom?

Aj v pozícii radového sudcu vyzerá Harabin na nebezpečného škodcu.


Už ste čítali?