Jar s korunou

Autor: Iveta Rajtáková | 5.4.2020 o 8:32 | Karma článku: 3,66 | Prečítané:  226x

Nie, v názve nie je chyba v písaní. Nebudem písať ani o víruse, ani o kríze, ani o vypnutí, ani o zatmení. Iba o jari s korunou. Korunkou. 

Keď mi pred troma rokmi kamarát rozprával o tom, ako sú u nich "lúky celé posiate  fialovými kvetmi, ktoré sú vzácne", zajastrila som. Ako prvá sa mi ako fialová a vzácna, teda chránená, vybavila v mysli korunka. Keď som sa o nej ešte na základnej škole učila na prírodovednom krúžku volala sa kockovaná. Medzitým sa z kockovanej stala korunka strakatá, alebo korunkovka strakatá, ale nič to nezmenilo na jej očarujúcom pôvabe. 

Kamaráta som teda zaprisahala, že budúci rok mi určite, ale určite, zavolá, aby som mohla lúky zakvitnuté tou ikonickou rastlinkou vidieť na vlastné oči a spoľahla sa naňho. Nasledujúci rok, niekedy v polovici apríla, som pri jednom z našich stretnutí prehodila, či korunka ešte nekvitne. Odpoveďou mi bol pohľad, v ktorom sa zračilo zúfalstvo z toho, že som si spomenula. Kamarát zjavne nepochopil, že jedným z hlavných motívov roka, odkedy som sa o lúkách, posiatych korunkou dozvedela, bolo  "Čakanie na korunku". 

Pochopila som teda, že si svoje priority musím strážiť sama a na ďalší rok som od polovice marca volala každý keď s jedinou otázkou: Už kvitne? Čím viac záporných odpovedí som dostala, tým menej som im verila. Nakoniec som sa rozhodla preveriť situáciu na mieste osobnou inšpekciou. Nič. Kamarát mi ukazoval úzke zelené lístky a ubezpečoval, že toto je ona, ale prečo tohto roku nekvitne, skutočne nevie.

Po troch rokoch, tejto jari, sme sa konečne s korunkou stretli. a stretnutie to bolo veľkolepé.

  

 

 

 

 

 

 

 

Dlho som rozmýšľala, čo napíšem na záver. Prišla som na to, že všetky slová už budú navyše

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ANALÝZA

Obama s černochmi pochodoval, Trump posiela armádu. Ako to zmení voľby?

Prezident sa ani nesnaží vniesť pokoj.

Dobré ráno

Dobré ráno: Zákaz predaja v nedeľu uškodí hlavne obchodným centrám

V parlamente sú dva poslanecké návrhy.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Amerika horí, Trump je nahý

V našom regióne Trumpove reči o sprisahaní neprekvapujú.


Už ste čítali?